Czy wybór nieruchomości z rynku pierwotnego jest dobrą decyzją?

Z roku na rok coraz więcej osób podejmuje decyzję o zakupie nieruchomości we Wrocławiu z rynku pierwotnego. Jakie są największe atuty takiego rozwiązania?

Atrakcyjne lokalizacje nieruchomości z rynku pierwotnego

Należy zdawać sobie sprawę, że obecnie deweloperzy dbają o to, by pozyskiwać grunty pod realizację osiedli mieszkaniowych w różnych lokalizacjach. Osoba zainteresowana może zatem zdecydować się na tańsze mieszkanie umiejscowione na peryferiach miasta, albo a bardzo kameralnym apartamencie znajdującym się w centrum miasta. Jak wiadomo lokalizacja jest obok ceny zdecydowanie najbardziej istotnym parametrem mającym wpływ na decyzję o zakupie mieszkania. Rekomendowane jest zorientowanie się przed ostatecznym podjęciem decyzji ile czasu będą zajmowały codzienne dojazdy do pracy czy innych systematycznie odwiedzanych miejsc.

Deweloper we Wrocławiu odpowiednio zadba o osiedlową infrastrukturę

Warto mieć świadomość, że obecnie praktycznie na każdym nowo wybudowanym osiedlu znajduje się plac zabaw. Ponadto na na nowszych osiedlach można znaleźć miejsca parkingowe, podjazdy czy właściwie przygotowane chodniki. Jak wiadomo wspomniana infrastruktura nie zawsze występuje na starszych osiedlach. Należy również zaznaczyć, że nowe inwestycje są odpowiednio przygotowane pod osoby niepełnosprawne. Wystarczy wymienić specjalne podjazdy, windy czy korytarze odpowiedniej szerokości. Część deweloperów  planuje nawet wcześniej lokale handlowo-usługowe w obrębie swoich osiedli. Mogą one być przeznaczone nie tylko i wyłącznie na sklepy, ale również gabinety kosmetyczne czy apteki. Jak wiadomo dostępność wymienionych punktów zdecydowanie ułatwia mieszkańcom życie.