Dlaczego warto zdecydować się na mieszkania w Krakowie na Zabłociu?

Z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się mieszkania w Krakowie na Zabłociu. Jakie są zdecydowanie największe zalety mieszkania w tej dzielnicy stolicy województwa małopolskiego?

Dlaczego mieszkania w Krakowie w Zabłociu przyciągają inwestorów?

Nowe mieszkania na Zabłociu wyróżniają się przede wszystkim bardzo wysokim standardem. Inwestor za mieszkanie w najbardziej atrakcyjnej lokalizacji musi zapłacić ponad 14 tysięcy za metr kwadratowy.

Doskonałym przykładem może być czteropokojowy apartament na ulicy Romanowicza z 2019 roku o powierzchni 83 metrów kwadratowych, który kosztuje 1,2 miliona złotych. Oczywiście mieszkanie znajduje się na strzeżonym, zamkniętym osiedlu. Użytkownik ma również dostęp do windy i miejsca parkingowego w garażu.

Jakie największe zalety mają mieszkania w Zabłociu?

Należy zdawać sobie sprawę, że ogromny potencjał omawianej dzielnicy Krakowa jest w kulturze. Miasto podjęło bowiem w 2010 roku decyzję o otwarciu oddziału Muzeum Historycznego w murach dawnej fabryki „Emalii” Oskara Schindlera.

Nie wszyscy mają świadomość, że Fabryka Schindlera, która prezentuje losy żydowskich oraz polskich mieszkańców Krakowa w trakcie II Wojny Światowej jest odwiedzana miesięcznie przez 20 tysięcy osób.

Koniecznie trzeba zaznaczyć, że w planach rozwoju dzielnicy są liczne biurowce czy centrum biznesowe. Ponadto planowana jest także rewitalizacja bulwarów wiślanych.

Ogromny potencjał, jaki ma Zabłocie został wykorzystany przez deweloperów. Jak zostało wspomniane wcześniej ceny mieszkań sięgają już kilkunastu tysięcy za jeden metr kwadratowy, należą zatem do najwyższych w całej południowej części stolicy województwa małopolskiego.